Samlex 200W Fully Isolated DC-DC Converter - 16A - 9-18V Input - 12V Output [IDC-200A-12]
Samlex America
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
67257
UPC:
Weight:
1.40 LBS
Width:
4.00 (in)
Height:
2.00 (in)
Depth:
7.00 (in)
Shipping:
Calculated at Checkout
Out of stock
Product Overview
200W Fully Isolated DC-DC Converter - 16A - 9-18V Input - 12V Output
Features:
  • Fully Isolated
  • Short Circuit Protected
  • Current Limited
  • CE Approved
  • 2 Year Warranty
Specifications:
  • Input: 9.2-18 VDC
  • Output: 12 VDC